کوفته لوبیا سفید

 

 

مواد لازم :

 

لوبیا سفید (خیس شده) 5/1پیمانه کدو سبز ( رنده شده) 2 عدد هویج ( رنده شده) 2 عدد سیب زمینی ( پخته وله شده) 4 عدد ذرت ( پخته شده) 1 پیمانه کنجد ( بو داده) 1 قاشق غذا خوری جعفری تازه 2 قاشق غذاخوری آب لیمو ترش 1 قاشق غذاخوری پودر جوز هندی 1 قاشق چایخوری پودر فلفل سیاه یک دوم قاشق چای خوری نمک 2 قاشق چای خوری روغن برای سرخ کردن به میزان لازم پودر نان 3پیمانه پنیر سفید (رنده شده)   مواد لازم برای تهیه خمیر:

 

آرد سفید 5/1 پیمانه نمک 2 قاشق چای خوری آب 2 پیمانه طرز تهیه:

لوبیا سفید را از شب قبل خیس می کنیم. بعد با کمی آب آن را می پزیم تا به خوبی نرم شود. سپس آب آن را گرفته و لوبیا را به صورت له و خمیر در می آوریم . بعد در یک کاسه ی بزرگ تمام مواد شامل : کدو سبز و هویج رنده شده ، سیب زمینی له شده، کنجد ، فلفل سیاه، جعفری خرد شده، پودر جوزهندی، پنیر سفید رنده شده، ذرت پخته شده، آب لیمو ترش و نمک را خوب با هم ترکیب می کنیم و از این ترکیب حدود 10 الی 12 عدد کوفته درست می کنیم.

بعد آرد و نمک را با هم مخلوط کرده و سپس با آب سرد ترکیب می کنیم تا مایه ی مناسبی که کمی غلظت داشته باشد بدست آوریم. یکی یکی کوفته ها را در مایه ی ذکر شده فرو می کنیم و سپس در پودر نان می غلتانیم. اکنون روغن را در ظرف کوچک و مناسبی داغ کرده و و با احتیاط کوفته ها را در روغن فراوان سرخ می کنیم تا رنگ آن ها طلایی شود. بعد در ظرفی مناسب می چینیم. هم چنین می توانیم دور تا دور آن را با جعفری تازه تزیین کرده و به صورت گرم سرو کنیم.

این کوفته ها را می توانیم با سس خرما یا تمرهندی مصرف کنیم.

/ 0 نظر / 24 بازدید